Miasto: Szczecin

 

Zakres prac:

Kompleksowe wykonanie prac kamieniarskich w zakresie montażu okładziny ścian zewnętrznych z czarnego granitu w ilości około 2200m2. Okładzina potrali windowych z granitu Star-Galaxy. Schody z granitu w masywie.


Opis

Kompleks biurowy Brama Portowa. Realizacja projektu obejmowała budowę nowoczesnego kompleksu biurowego, który składa się z dwóch niezależnych budynków: Bramy Portowej I i Bramy Portowej II.
 

Autorem projektu jest pracownia architektoniczna T33 z Gdyni. Brama Portowa I to sześcio-kondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 4 500 metrów kwadratowych. Natomiast Brama Portowa II składa się z 7 kondygnacji o łącznej powierzchni ponad 8 000 metrów kwadratowych. Na powierzchni około 2 000 metrów kwadratowych na parterze budynków znajdą się lokale handlowe i usługowe.

 

Pozostałe kondygnacje przeznaczono na biura. Projekt daje możliwość podziału i elastycznej aranżacji poszczególnych powierzchni. W podziemnych garażach przygotowano 58 miejsc parkingowych oraz miejsca postojowe dla rowerów. Projekt został zrealizowany z wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań, które pozwalają ubiegać się o certyfikat LEED. Brama Portowa I i II jest pierwszym komercyjnym projektem w Szczecinie, poddanym certyfikacji według standardu LEED.

 

Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa budynki wyróżniają innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, optymalny dostęp światła słonecznego, segregacja odpadów, pokrycia dachowe chroniące przed efektem ,,wysp cieplnych” oraz parking rowerowy dla najemców.

 

Dodatkowym atutem budynków jest ich lokalizacja, która zapewnia łatwy dostęp do infrastruktury miasta. Inwestorem i deweloperem inwestycji jest firma SwedeCenter, będąca częścią Property Division Grupy Inter IKEA, natomiast generalnym wykonawcą firma Hochtief Polska.

QR CODE BESTKAM

Image

RZETELNA FIRMA

NASZ FACEBOOK

© 2023 bestkam.pl All Rights Reserved.